İyi tasarlanmış bir güvenlik kulübesi

Ulaş kullanıcıya sıra dışı bir güvenlik kabini ya da bir başka deyişle güvenlik kulübesi deneyimi sunuyor. Ulaşım AŞ için tasarlandı. Kabin içinde teknik olarak gerekli araçlardan görevlinin kıyafetlerini asacağı dolaba, çay makinesinden yemek yiyeceği masa ve tabureye kadar her şey in içinde mevcut olduğu bu kent mobilyası an itibariyle İstanbul’da bütün tramvay duraklarında kullanılmaktadır.  Mevcut tramvay duraklarına yerleştirileceğinden peron ve yapısal durum nedeniyle kısıtlamalar içinde başlayan tasarımı sürecinde problemlere ustalıkla çözüm bulunmuş başarılı bir kent mobilyası tasarımı olarak şehirde hizmet etmeye devam etmektedir.  Yükseklik 220 cm, derinlik ise 140 cm altında olması koşulu ile tasarlanan bu ürün, bu küçük iç hacme çok fonksiyon sığdırmayı başardı. Böylece peronlarda yolcu geçişini kısıtlamadan sağlıklı bir çalışma koşulu da sunan bir çözüm bulunmuş oldu.

Tüm detaylar düşünüldü

İçerisindeki dolaplar iç hacmi engelsiz kılmak için dokunulunca açılacak şekilde tasarlandı. Güvenlik görevlisinin güvenlik kulübesi içinde koşulsuz rahat edebilmesi için tüm konfor düşünüldü. Gömme vestiyer, sıcak soğuk su ünitesi, açılır kapanır yemek masası, gömme tabure gibi fonksiyonlar ürünün duvarına monte edildi. Böylece ferah ve işlevsel bir güvenlik kulübesi tasarımı ortaya çıktı. Kurumsal renklerle desteklenen bu ürün modern bir kent mobilyası olarak İstanbul’un ulaşım ağını güçlendirmeye katkıda bulunmaktadır. Dış cephesi metal ve cam malzemeden oluşan bu üründe iç dolaplar mdf malzemeden üretilmiştir. Kabin içinde aydınlatma ve ayrıca ısıtma ve soğutma işlemi için klima da bulunmaktadır.

Geniş görüş alanına sahip bir güvenlik kulübesi

Bu Güvenlik Kulübesi Tasarımı sahip olduğu transparan yapı ile kullanıcıya ferahlığın yanı sıra çevreyi sağlıklı bir şekilde izleme imkanı vermektedir. Ayrıca Güvenlik kabini içindeki görevliyi gören vatandaş da kendini daha fazla güvende hissedecektir. Güvenlik Kabini içindeki fonksiyonlarla iyi bir çalışma ortamı sunulan görevli, işini de performansı düşmeden yerine getirebilecektir.  Bu işlevleri ile bu kent mobilyası tasarımı, başarılı bir ürün olarak kente hizmet etmeye devam edecektir. Daha farklı güvenlik kabini tasarımları için arşivimize göz atabilirsiniz.

Menü